
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 80 mA |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 70 mA |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Data Rate | 5 Mbps |
Stock: 3873
Distributors
pcbx
Unit Price$0.98909
Ext.Price$0.98909
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.98909 | $0.98909 |
| 10 | $0.90333 | $9.03330 |
| 25 | $0.82500 | $20.62500 |
| 50 | $0.75347 | $37.67350 |
| 100 | $0.68814 | $68.81400 |
| 300 | $0.62846 | $188.53800 |
| 500 | $0.60163 | $300.81500 |
| 1000 | $0.57594 | $575.94000 |
| 3000 | $0.55135 | $1654.05000 |
